Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z diy-elektronika.pl

Tapety na żywo to świetny sposób na personalizację iPhone’a. Możesz wybrać swój własny obraz lub użyć wstępnie nagranego wideo, aby stworzyć własną animowaną tapetę. To sprawi, że Twój telefon będzie wyglądał i czuł się zabawnie. Niektóre urządzenia mają wbudowane tapety na żywo, a kilka aplikacji firm trzecich oferuje ruchome tła.

Pierwszym krokiem do ustawienia zgrabnego wyglądu ruchomej tapety w telefonie jest przejście do menu ustawień. W zależności od modelu, może być konieczne, aby włączyć funkcję 3D Touch. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał podnieść swoje urządzenie, aby je obudzić. Gdy to zrobisz, pojawi się menu, które pozwoli Ci wybrać, jakie tło będzie wyświetlane na ekranie głównym.

Jeśli nie masz wbudowanej żywej tapety, możesz stworzyć własną przy odrobinie czasu i cierpliwości. Na szczęście istnieje wiele aplikacji firm trzecich, które pozwolą Ci to łatwo zrobić. Ale powinieneś być świadomy pewnych pułapek. W szczególności, nie próbuj tworzyć gifów lub filmów, które nie mają odpowiedniego rozmiaru lub są przycięte przez szerokość ekranu. Zbyt duża ilość czarnej przestrzeni spowoduje odcięcie części akcji i możesz przegapić najfajniejszą część animacji.

Aby stworzyć ruchomą tapetę, która faktycznie będzie się poruszać, musisz pobrać aplikację. Jedna z lepszych aplikacji nazywa się Motion Wallpapers, która ma dobre wyniki w wyświetlaniu imponującej grafiki ruchu. Pozwala również na dostosowanie gadżetu z krótkotrwałymi działaniami, które pojawiają się tylko wtedy, gdy długo naciskasz ekran.

W internecie znajdziesz mnóstwo GIF-ów. Możesz także użyć aplikacji takiej jak GIFy, aby przekształcić GIF w Zdjęcie na żywo. Jak w przypadku każdej aplikacji, musisz upewnić się, że obiektywy kamery nie są zasłonięte. W większości przypadków najlepszy jest GIF, który zajmuje co najmniej jedną czwartą ekranu.

Będąc przy tym, nie zapomnij pobrać aplikacji, która potrafi wyświetlić jak najlepszą grafikę. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wyświetlacz AMOLED. Zastanów się również nad lokalizacją widżetu daty na swoim urządzeniu. W przeciwnym razie prawdopodobnie utknie on za Twoim lockscreenem.

Wśród wielu dostępnych tapet na iPhone’a, jedną, którą powinieneś wypróbować, jest Live Photo. Te mogą być tworzone w aplikacji Zdjęcia, a nawet można je zapisać tam. W końcu to świetny sposób na uwiecznienie wspaniałego wspomnienia. Nie zawsze jednak jest to najbardziej oczywisty wybór.

Choć App Store nie oferuje tony opcji, ma kilka tapet na żywo do wyboru. Plus, można wybrać cool-looking animowany GIF do stosowania jako tapety ekranu blokady.

Podczas gdy jesteś na to, należy również sprawdzić niektóre z innych funkcji, które Apple oferuje. Na przykład, iOS 11 wprowadził kilka nowych tapet. Kolejna to tapeta z żywymi rybami, która jest jedną z najpopularniejszych.