Jeśli chcesz zrobić sobie dobre zdjęcie, musisz znać odpowiednią technikę. Na początku może się to wydawać zniechęcającym zadaniem, ale im więcej będziesz ćwiczyć, tym łatwiejsze się to stanie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Wykonując autoportret, nie bój się próbować nowych rzeczy. Ćwiczenia przed lustrem mogą pomóc Ci znaleźć najlepszy kąt dla Twojego zdjęcia. Nie bój się również używać rekwizytów. Przedmioty takie jak kwiaty, lustro, a nawet aparat fotograficzny mogą dodać pewnego polotu do twojego ujęcia.

Jednym z najważniejszych elementów portretu jest oświetlenie. Możesz użyć naturalnego światła, lampy błyskowej lub lampy, aby uzyskać jak najlepszy efekt swojego zdjęcia. Aby uzyskać najbardziej pochlebne zdjęcie, unikaj ostrego światła lub lamp błyskowych, które wypłukują skórę.

Reguła trzecich może być nieocenionym narzędziem podczas komponowania swojego selfie. Reguła trzecich odnosi się do umiejscowienia obiektu na zdjęciu. Użycie zasady trzech trzecich pozwoli Ci umieścić swoje ciało w najlepszych pozycjach dla najbardziej pochlebnych ujęć. Pomoże Ci to również znaleźć najlepsze kąty dla Twojego selfie.

Aby znaleźć najbardziej pochlebne zdjęcie, wybierz miejsce z największą ilością światła. Jeśli to możliwe, sfotografuj swój portret rano lub wieczorem, lub w miejscu z oknem z dobrym naturalnym światłem.

Statyw może być świetnym dodatkiem do Twojego zestawu fotograficznego. Są łatwe do przenoszenia i zapewniają stabilną podstawę dla aparatu. Dodatkowo, mogą być bardzo przystępne cenowo. Inną opcją jest posiadanie kogoś innego do robienia zdjęć. W ten sposób możesz skupić się na akcie pozowania i nie martwić się o sam aparat.

Jednym z najbardziej zabawnych sposobów na zrobienie dobrego zdjęcia siebie jest posiadanie przyjaciela lub członka rodziny, który zrobi zdjęcie dla ciebie. Nawet lepiej, jeśli możesz, poproś ich o zrobienie kilku zdjęć z tobą, aby znaleźć najlepsze. Nie tylko będziesz mniej nerwowy, ale wynik będzie wyższej jakości selfie.

Inne niż uzyskanie najlepszego światła i najlepszego kąta, możesz zrobić najlepsze selfie, trzymając rekwizyt. Przedmioty takie jak lustro lub kwiat mogą służyć jako poręczne rozproszenie uwagi lub nawet timer. Dodanie odrobiny flary do swojego obrazu może sprawić, że będziesz wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie.

Jeśli chodzi o najseksowniejsze selfie, ujęcie przez ramię jest świetną pozą dla wszystkich typów ciał. Chociaż na początku może wydawać się niezręczna, jest to świetny sposób na uchwycenie specjalnej chwili. Pamiętaj, aby zgiąć nogi podczas robienia zdjęcia, ponieważ spłaszczy to twój brzuch i sprawi, że twoje nogi nie będą wyglądać na zniekształcone.

Robienie selfie może być nieco onieśmielające, ale z odpowiednim przygotowaniem powinieneś być w stanie zrobić sobie świetne zdjęcie w krótkim czasie. Sztuką jest użycie właściwych technik i odpowiedniego sprzętu.