Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z diypower.pl

Szydełkowe falbany mogą mieć wiele różnych zastosowań. Mogą być używane jako ruffle dla szalika lub afgana, lub mogą być używane jako granica dla koca. Dodanie falbanki to zabawny sposób, aby Twój szydełkowy projekt wyglądał świetnie. Jednak najpierw musisz przygotować tkaninę i kilka innych rzeczy. Poniższy tutorial ma na celu pomóc Ci poznać tajniki dodawania falban do Twojego kolejnego projektu.

Używając podwójnego ściegu szydełkowego, możesz zrobić falbanę w dowolnym rozmiarze. Jest to najczęstszy typ falbany, ale możesz również użyć pojedynczego szydełka, aby stworzyć bardziej obszerną falbanę. Jeśli jesteś początkująca, dobrze jest zacząć od większego haczyka.

Możesz również zrobić falbanę używając podwójnego szydełka tylko w przedniej pętli. Taka falbanka jest bardziej kompaktowa, ale może być przydatna do takich rzeczy jak rękawiczki czy mankiety butów. Kiedy już zrobisz swoją falbanę, możesz związać końce razem, aby uzyskać schludne wykończenie. Węzeł zapobiegnie również rozplątywaniu się końców.

Aby uzyskać naprawdę wyróżniającą się falbanę, możesz dodać trochę blasku owijając włóczkę wokół haczyka na kilka pętli jednocześnie. Może to być również miły sposób na oczyszczenie krawędzi, które mogą być nieco nierówne.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o to, jak zrobić falbanę na projekcie szydełkowym, jest przygotowanie obszaru, który planujesz pokryć. Chcesz pracować w przednich i tylnych pętlach tkaniny, co pomoże zapobiec pokazaniu jakichkolwiek dziur lub nierówności. Ponadto łatwiej będzie nadać kształt falbany, zwłaszcza w rogu, ponieważ będziesz miał tylko małą lukę do wypełnienia.

Najlepsze w falbanach jest to, że możesz je zrobić w dowolnym kolorze i stylu. Sztuką jest wybranie odpowiedniej włóczki i właściwego rodzaju ściegów. Możesz użyć kontrastowego koloru, aby Twoja falbana się wyróżniała, lub wybrać kolor, który będzie pasował do reszty materiału. Wybór niewłaściwej przędzy może spowodować, że projekt nie będzie wyglądał najlepiej, albo że falbana będzie zbyt obszerna lub zbyt lekka w stosunku do Twoich potrzeb.

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie falbany jest stworzenie wzoru, który wykorzystuje podwójny ścieg szydełkowy do stworzenia falbany w odpowiednich miejscach. Ten wzór jest szczególnie skuteczny w przypadku zaokrąglonych krawędzi lub zakrzywionych krawędzi i pozostawi Cię z bardziej zaokrągloną i gładką falbanką. Upewnij się, że postępujesz dokładnie zgodnie z tym wzorem, aby Twoja falbana nie wyglądała krzywo, ale jeśli nie jesteś pewna, zawsze możesz skonsultować się z ekspertem.

Podczas gdy najlepszym sposobem na zrobienie falbany jest rozpoczęcie od koca lub ubrania i dodanie falbany na rogach, możesz również zrobić falbanę na dowolnej powierzchni, takiej jak czapka lub kapelusz. Upewnij się tylko, że używasz odpowiedniego rodzaju włóczki i odpowiedniego rozmiaru haczyka.