Facebook Messenger umożliwia użytkownikom tworzenie grupowych czatów ze znajomymi. Aplikacja może być pobrana zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Aby stworzyć czat grupowy, użytkownicy muszą zalogować się na swoje konta i kliknąć opcję „Utwórz grupę”. Następnie użytkownicy mogą dodać znajomych do rozmowy lub stworzyć nową grupę.

W nowym czacie grupowym pierwszym krokiem jest wybranie nazwy dla czatu. Jeśli nie ma takiej nazwy, użytkownik może ją wpisać. Nazwa ta będzie wyświetlana w skrzynce odbiorczej każdego członka grupy. Jeśli potrzebujesz zmienić nazwę grupy, możesz to zrobić w przyszłości. Możesz również utworzyć niestandardową nazwę dla grupy.

Po wybraniu nazwy dla grupy możesz wybrać zdjęcie grupowe lub emoji do wykorzystania jako tło. Użytkownicy mogą również wysłać wiadomość, zdjęcia lub filmy do wszystkich osób w grupie. Korzystanie z czatu grupowego pomogło ludziom dzielić się plikami i utrzymywać kontakt z odległymi członkami rodziny. Utworzenie grupy jest łatwe.

Aplikacja Facebook Messenger jest dostępna na iOS i Android. Na obu platformach w prawym górnym rogu znajduje się ikona „Nowa wiadomość”. Na urządzeniu z systemem iOS ikona ta będzie wyglądać jak kartka papieru. Urządzenie z systemem Android będzie miało ikonę i w prawym górnym rogu. Podobnie można zmienić nazwę czatu, wybierając opcję zmień nazwę.

Po wybraniu nazwy grupy, Facebook wyświetli listę sugerowanych znajomych do wyboru. Są to użytkownicy, którzy zostaną dodani do rozmowy. Jednak to do Ciebie należy wybór nazw znajomych, których chcesz dołączyć.

Po wyświetleniu listy znajomych, przewijaj nazwy, aż znajdziesz osobę, którą chcesz dołączyć. Stuknij w opcję „Dodaj osoby”. Pojawi się pole ze znaczkiem wyboru. Kliknięcie opcji „Dodaj osoby” spowoduje dodanie osoby do rozmowy. Alternatywnie użytkownicy mogą wybrać opcję wysłania linku z zaproszeniem. Ten link może być udostępniony poprzez Udostępnij, Wyślij w Messengerze lub skopiowany, aby wysłać do znajomego.

Po dodaniu znajomych do konwersacji można wysłać wiadomość do wszystkich członków grupy. Po zakończeniu możesz opuścić konwersację. Jeśli jednak włączyłeś powiadomienia, zostaniesz powiadomiony, gdy ktoś odpowie na Twoją wiadomość.

Istnieją inne sposoby zarządzania konwersacjami grupowymi, w tym możliwość tworzenia i usuwania grup. Użytkownicy mogą również dodawać do czatu dowolną liczbę osób. Dodatkowo administratorzy grup mogą zamknąć grupę lub wyznaczyć nowego administratora. Zarządzanie wirtualną organizacją stało się bardzo łatwe z pomocą grup. Niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem zespołu, czy rodzicem, grupa okazała się świetnym narzędziem do utrzymywania kontaktu z odległymi krewnymi i przyjaciółmi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia czatu grupowego na Facebooku, sprawdź następujące linki.