Sudoku to gra w układanie liczb na siatce 9 x 9. To świetna zabawa, która może stanowić wyzwanie, w zależności od sposobu gry. Używanie odpowiedniej strategii może sprawić, że sudoku będzie o wiele łatwiejsze. Musisz wypełnić dziewięć różnych liczb w każdym z dziewięciu miejsc i nie mieć żadnych duplikatów. Spójrzmy więc na niektóre z najbardziej skutecznych sposobów, aby to zrobić.

Najpierw narysuj duży kwadrat. Można to zrobić za pomocą ołówka, pióra lub długopisu. W rzeczywistości najlepiej jest zrobić kwadrat nieco większy niż to konieczne, aby rozwiązanie było łatwiejsze do odczytania. Po narysowaniu siatki można ją prześledzić markerem lub delikatnie wymazać długopisem. Upewnij się, że linie są proste i symetryczne. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj porównać linie na istniejącej łamigłówce sudoku.

Następnym krokiem jest znalezienie liczb, aby wypełnić puste miejsca. Oto szybka wskazówka: sposobem numer jeden, aby to zrobić jest wypełnienie pierwszych dziewięciu komórek w rzędzie liczbami, które są trzy lub więcej kroków od siebie. Dzieje się tak dlatego, że każda komórka w tym rzędzie może zawierać liczbę, która jest o jeden, dwa lub trzy kroki od sąsiedniej komórki.

Następnie będziesz chciał wypełnić kolumny. To jest jednak trochę bardziej skomplikowane. Zasadą numer jeden, o której należy pamiętać, jest to, że liczba jeden nigdy nie może pojawić się w kolumnie z liczbą jeden.

Na koniec będziesz chciał się upewnić, że używasz właściwego schematu nazewnictwa. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić i musisz pamiętać, że otrzymasz inny rodzaj rozwiązania w oparciu o zasady, które wybierzesz. Jednym z częstych błędów jest używanie tej samej liczby do nazw kolumn, co może sprawić, że łamigłówka Sudoku będzie bardziej skomplikowana niż to konieczne.

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na stworzenie sudoku jest wypełnienie odpowiednich liczb, co możesz zrobić ręcznie. Jeśli jednak nie masz pod ręką długopisu i papieru, możesz bez problemu skserować lub zeskanować planszę. Zawsze też możesz skorzystać z generatora online, który stworzy za Ciebie Twoje sudoku.

Najważniejszym i logicznym krokiem w procesie jest sprawdzenie wyników, aby upewnić się, że liczby, które próbujesz wypełnić, są właściwe. Kiedy jesteś zadowolony z wybranej liczby, możesz teraz przejść do ostatniego kroku, którym jest usunięcie błędnych liczb z wypełnionego sudoku.

Proces tworzenia sudoku ma swój udział w komplikacjach, ale nadal jest to zabawne i satysfakcjonujące zajęcie. Jeśli nie jesteś uzdolniony w układaniu puzzli, zawsze możesz skorzystać z pomocy przyjaciela. Możesz też poświęcić czas na zaprojektowanie własnego sudoku z ręcznie wykonanymi puzzlami. Robiąc to, można skończyć z crafted puzzle, które będą miały bardziej satysfakcjonujące rozwiązanie ścieżki i bardziej interesujące estetyki wizualnej.