Rower stacjonarny to fantastyczny sposób na ćwiczenia w domu. Są one znacznie wygodniejsze i tańsze w utrzymaniu niż ich odpowiedniki na zewnątrz. Możesz go używać nawet w deszczu i w domu. Ale jak go ustawić?

Istnieje kilka kluczowych elementów wyposażenia do rozważenia, ale stojak jest prawdopodobnie najważniejszy. Przy wyborze odpowiedniego, należy szukać takiego, który jest uniwersalny, trwały i może wytrzymać wszelkie warunki pogodowe. Stojak musi mieć również odpowiedni rozmiar dla Twojego roweru. Na przykład, jeśli jesteś właścicielem roweru szosowego lub górskiego, będziesz chciał wybrać model, który wytrzyma ciężar.

Nie jest też trudno znaleźć stojak w przystępnej cenie. Wiele z nich posiada co najmniej pięć regulowanych stóp, a także sześć poziomów oporu magnetycznego. To świetny interes, ponieważ pozwala mieć to, co najlepsze z obu światów: stabilną podstawę i szeroki zakres opcji oporu.

Niektóre modele posiadają nawet aplikację, dzięki której możesz na bieżąco śledzić swoje wyniki. Inne mają funkcję Bluetooth, co pozwala na bezprzewodowe połączenie z aplikacją do śledzenia fitnessu w Twoim smartfonie. W rzeczywistości wiele modeli z wyższej półki posiada również regulację nachylenia/spadku oraz wbudowany ekran.

Oczywiście, będziesz potrzebował również miejsca do przechowywania. Upewnij się, że jest ono wyposażone w odpowiednią wentylację, aby zapewnić suchość Tobie i Twojemu rowerowi. Nawet jeśli nie dysponujesz specjalnym pomieszczeniem, możesz zmieścić rower halowy w swoim salonie.

Rower stacjonarny może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na tym, by nie bolały Cię nogi. Wraz z pojawieniem się inteligentnych trenażerów możliwe jest śledzenie postępów w czasie rzeczywistym, a nie trzeba być sportowcem, by docenić wygodę. Ponadto są one dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na poświęcenie się aktywnemu trybowi życia.

Aby zainstalować rower stacjonarny, należy sprawdzić, czy przednie koło roweru jest wypoziomowane. Jeśli zbytnio przechyla się na bok, trzeba będzie nim poruszyć, aby się wypoziomowało. Podobnie należy sprawdzić tylne koło, aby upewnić się, że nie jest przekrzywione.

Będziesz musiał również przetestować swoją nową jazdę. To najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Poświęć kilka minut na sprawdzenie ergonomii pedałów, siodełka i kierownicy. Upewnij się, że ich położenie jest dla Ciebie wygodne i że nie masz ciasnego uchwytu.

Na koniec potrzebujesz miejsca do przechowywania swojego nowego roweru. Chociaż łatwo jest przechowywać go w szafie lub pod łóżkiem, będziesz chciał mieć pewność, że ma on dedykowane miejsce. Idealnie byłoby, gdyby znajdował się dobre dziesięć cali od ziemi i był umieszczony w miejscu z dużą ilością światła i wentylacji. Na koniec warto rozważyć zakup maty wygłuszającej, która pochłonie hałas i sprawi, że miejsce ćwiczeń będzie suche.